czarnobiały0+1+2
 Strona główna  Województwo  Sejmik  Zarząd Województwa  Jednostki organizacyjne
 Drukuj informację

Data wprowadzenia: 2014-06-05 09:44:03

Informacje ogólne

 

Ustawa z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. Nr 79, poz. 666 z późn. zm.) odnosi się do baterii i akumulatorów produkowanych i wprowadzanych do obrotu, niezależnie od ich kształtu, pojemności, masy, składu materiałowego, sposobu użycia oraz niezależnie od tego, czy stanowią przynależność albo część składową urządzenia lub dodatek do innych produktów, odnosi się również do odpadów powstałych z baterii i akumulatorów, w tym reguluje zasady zbierania, przetwarzania, recyklingu i unieszkodliwiania zużytych baterii i akumulatorów.
KOGO DOTYCZY:
Przedsiębiorca przed rozpoczęciem działalności w zakresie wprowadzania do obrotu baterii lub akumulatorów na terytorium kraju lub przetwarzania zużytych baterii lub zużytych akumulatorów, przed dokonaniem pierwszego wprowadzenia do obrotu baterii lub akumulatorów na terytorium kraju lub pierwszego przetwarzania zużytych baterii lub zużytych akumulatorów, jest obowiązany do złożenia Głównemu Inspektorowi Ochrony Środowiska wniosku o wpis do rejestru oraz uzyskania numeru rejestrowego.
Wzory wniosków – Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 20 sierpnia 2009 r. w sprawie wzoru wniosku o wpis do rejestru, wzoru wniosku o zmianę wpisu do rejestru oraz wzoru wniosku o wykreślenie z rejestru (Dz. U Nr 141 poz. 1155).
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.gios.gov.pl
Zgodnie z art. 69 ust. 4 ustawy o bateriach i akumulatorach Marszałek udostępnia poniższy wykaz miejsc odbioru oraz zbierających zużyte baterie lub akumulatory na terenie województwa
 Podmiot udostępniający informację: urzad_marszalkowski
Osoba, która wytworzyla informację: Monika Zielińska Data wytworzenia informacji: 2014-06-05 09:44:03
Osoba, która odpowiada za treść: Grzegorz Piotr Drozdowski Data udostępnienia informacji: 2014-06-05 10:11:32
Wprowadził informację do BIP: Michał Chomej Artykuł był wyświetlony: 3294
Osoba, która zmieniła informację: Michał Chomej Data aktualizacji informacji: 2015-09-14 10:00:13
Zobacz zmiany w rejestrze zmian »


Uprzejmie informujemy, iż jest to wersja archiwalna Biuletynu Informacji Publicznej.
Aktualne infromacje znajdują się na nowej stronie dostępnej pod adresem http://bip.warmia.mazury.pl/
Zamknij