czarnobiały0+1+2
 Strona główna  Instrukcja BIP  O Biuletynie  Powiaty i gminy  ZŁÓŻ PISMO  Dla niesłyszących
 Drukuj informację

Data wprowadzenia: 2013-06-11 09:02:15

Instrukcja korzystania z BIP

 

 
INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z BIP

Biuletyn Informacji Publicznej został stworzony w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej w postaci elektronicznej. BIP to urzędowy publikator teleinformatyczny. Prowadzony jest na podstawie następujących przepisów prawa:
  • Ustawy z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. Nr 112, poz. 1198 z późn. zm.).Ustawa określa zasady na jakich realizowany jest dostęp obywateli do wszelkich informacji publicznych. Ustawa wylicza również podmioty zobowiązane do udostępniania informacji publicznej. Są to, między innymi jednostki samorządu terytorialnego. Celem ustawy jest wprowadzenie jednolitych zasad udostępniani informacji publicznych.
  • Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 roku w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 10, poz. 68).Określa sposób przekazywania informacji publicznych przez podmioty określone w Ustawie. Odbywa się to poprzez działanie serwisów internetowych Biuletynu Informacji Publicznej. W rozporządzeniu określono również budowę Podmiotowych Stron BIP
  • Ustawa z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz niektórych innych ustaw ((Dz. U. Nr 204, poz. 1195),
  • innych przepisów na podstawie których Urząd Miejski realizuje swoje zadania. 
Treści i załączniki uchwał opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej dostępne są do obejrzenia lub pobrania w formacie WORD, EXCEL lub  PDF.
Uzyskanie informacji zamieszczonej na stronie BIP odbywa się poprzez kliknięcie lewym klawiszem myszy na interesującą nas kategorię, a następnie po jej rozwinięcie na podkategorię.
Strona Biuletynu Informacji Publicznej składa się z następujących elementów:
1.        MENU GÓRNE służy do nawigacji pomiędzy stronami Biuletynu Informacji Publicznej samorządów Województwa Warmińsko-Mazurskiego prowadzących stronę BIP w serwisie archiwalnybip.warmia.mazury.pl, jak również umożliwia wyszukiwanie informacji na stronie.
2.        MENU NAJNOWSZE INFORMACJE  zawiera 3 kategorie najważniejszych informacji dotyczących zamówień publicznych Urzędu Miejskiego, informacji o naborze na wolne stanowiska pracy w urzędzie i jednostkach organizacyjnych oraz ogłoszeń dotyczących Urzędu Miejskiego.
3.        MENU PRZEDMIOTOWE  podzielone jest  na kategorie, które grupują informacje z poszczególnych działów tematycznych. W celu ułatwienia odnalezienia informacji w ramach kategorii zostały utworzone podkategorie. Po "kliknięciu" na daną podkategorię, informacje wyświetlają się w postaci kolejnych podmenu bądź w postaci informacji docelowej w środkowej części ekranu.  W każdym otwartym oknie istnieje możliwość wydrukowania zawartej treści, zapisania jej na nośniku lub dysku, bądź po zapoznaniu się z treścią - zamknięcia okna.  Część dokumentów zapisana jest w postaci plików o rozszerzeniu pdf.   tj. wnioski do wypełniania, oświadczenia majątkowe itp.  W celu ich odczytania na komputerze powinien być zainstalowany program Adobe Reader - jest to darmowy program dostępny w internecie pod adresem: get2.adobe.com/reader/
4.        MENU TECHNICZNE zawiera informacje dotyczące zmian dokonywanych w serwisie oraz statystyk strony. Ponadto menu zawiera odnośniki do wyszukiwarki i mapy serwisu. W zakładce "Pliki do pobrania" znajdują się adresy do aplikacji umożliwiające pracę z publikowanymi dokumentami, jak również linki przydatne dla społeczności lokalnej. W zakładce "Redakcja Biuletynu" wyświetlana jest osoba prowadząca biuletyn.
 Podmiot udostępniający informację: ostroda_gmina_miejska
Osoba, która wytworzyla informację: Danowska Aniela Data wytworzenia informacji: 2013-06-11 09:02:15
Osoba, która odpowiada za treść: Danowska Aniela Data udostępnienia informacji: 2013-06-11 10:25:08
Wprowadził informację do BIP: Redaktor Serwisu Artykuł był wyświetlony: 1122
Osoba, która zmieniła informację: Redaktor Serwisu Data aktualizacji informacji: 2013-06-11 10:41:25
Zobacz zmiany w rejestrze zmian »


Uprzejmie informujemy, iż jest to wersja archiwalna Biuletynu Informacji Publicznej.
Aktualne infromacje znajdują się na nowej stronie dostępnej pod adresem http://bip.ostroda.warmia.mazury.pl/
Zamknij